«Таврія-борщ» − один з найсмачніших і найцікавіших фестивалів на Херсонщині

Велика кількість різноманітних фестивалів, які щороку проходять на Херсонщині, є очевидним доказом того, що жителям цього південного українського краю є що показати та чим здивувати всю країну. Кожен такий захід по-своєму цікавий і захопливий, має свою мету та конкретні завдання. Відштовхуючись від своїх захоплень, кожен мешканець області може без проблем обрати для себе декілька фестивалів, які обов’язково захоче відвідати. Деталі – на сайті khersonski.

Серед всього цього фестивального різноманіття є один захід, який прийдеться до душі, напевно, кожному українцю. Це – «Таврія-борщ». Вже з самої назви можна здогадатися, що річ іде про фестиваль борщу, де буде нагода не лише подивитися на різні інтерпретації цієї відомої української страви, але й скуштувати їх.

Характеристика фестивалю

«Таврія-борщ» − це, мабуть, один із найбільш атмосферних фестивалів, які проходять на Херсонщині. Господині з різних районів області з’їжджаються, аби показати свою кулінарну майстерність і нагодувати всіх охочих ароматним і ситним борщем.

Таке чудове свято збирає чимало глядачів, які не проти відкрити для себе нові варіації добре знайомої страви та відпочити на природі. Такий фестиваль включає не тільки приготування і дегустацію борщу, але й різні цікаві виставки. Наприклад, там можна буде придбати український народний оберіг або інші національні вироби, виготовлені своїми руками. Майстри з різних куточків Херсонщини збираються та презентують свої роботи, створюючи на фестивалі довжелезні ряди з великим вибором товарів на будь-який смак.

У рамках цього фестивалю кожен район представляє свій борщ і потім почесне журі, до якого обов’язково входять досвідчені шеф-кухарі, обирає переможця. Визначити найкращу страву завжди дуже складно, адже кожна з них має свої переваги.

Увагу приділяють не лише смаковим якостям, але й належній презентації. Тому важливо не тільки зварити смачний, оригінальний борщ, але й гідно його представити.

Цей фестиваль залишає приємні спогади та позитивні враження всім, хто там побуває. Дивовижні аромати, які розносяться всюди, чудовий настрій, багато усміхнених і привітних людей, музика – все це в купі просто не залишає гостям іншого вибору, крім того, щоб насолоджуватися атмосферою та святкувати.

Чим дивують господині Херсонщини?

Цей фестиваль проходив вже не один раз і, як не дивно, щоразу херсонські господині мають чим здивувати експертів. Існує величезна кількість різних рецептів такої популярної в Україні страви як борщ. Відвідавши фестиваль, вдасться скуштувати й знайомі на смак борщі, і більш сучасні, оригінальні інтерпретації.

Наприклад, у 2021 році переможцями фестивалю стали представники Тавричанської територіальної громади, які готували шпундру – сухий козацький борщ з буряковим квасом. Він став справжнім відкриттям як для експертів, так і для гостей, які його куштували

Окрім шпундри, можна було скуштувати борщ з галушками, вишнями, грибами, журавлиною і навіть зі смаженими бичками. Тобто варіантів було дуже багато і всі дивували своїм кулінарним задумом.  

Тому якщо буде бажання відвідати справжнє українське свято борщу та мистецтва, то варто відвідати такий цікавий фестиваль на Херсонщині. Він точно зможе залишити приємні спогади та запам’ятатися надовго. 

Херсонський гурт «Степ» подав до суду на екс-нардепа Ляшка через «кабанчика»

Учасники херсонського музичного колективу «Степ» через суд намагаються домогтися справедливості у вигляді відшкодування збитків за порушення авторських прав. Обвинуваченою стороною у цій справі є...

Історія художника з Нової Каховки, який під час окупації став волонтером

Новокаховчанина Максима Кільдерова знають не лише у рідному місті, а й по всій Україні. Своє життя він не уявляє без творчості, а його роботи...
.