Найяскравіші фестивалі Херсонщини

Херсонщина є дивовижним краєм, у якому поєднуються безкрайні степи, чарівні морські простори та ключові історичні місця. Серед очевидних переваг цього південного регіону й унікальна природа, велика кількість бальнеологічних курортів, національні природні парки, справжня українська пустеля тощо. Більше інформації − на сайті khersonski.

Всі ці дивовижні скарби Херсонської області вплинули на те, що саме її обрали для проведення різноманітних яскравих, масштабних фестивалів, які щороку приваблюють потоки туристів з усієї України. Ці заходи активізують культурне життя краю, привертають увагу до його цінностей, проблем.

Кожного року на Херсонщині відбувається понад 30 різних фестивалів, які відрізняються своєю історією, метою та характеристикою. І хоча всі ці культурні заходи по-своєму цікаві та оригінальні, все ж можна виділити деякі з них, які характеризуються найбільшими масштабами та являються відомими на всю Україну.

«Мельпомена Таврії»

«Мельпомену Таврії» можна справедливо відзначити як брендовий фестиваль Херсонщини. Про нього, мабуть, чули у всіх регіонах України, тому що він щороку проводиться у Херсоні та в ньому беруть участь колективи з різних українських населених пунктів.  

«Мельпомена Таврії» − це міжнародний театральний фестиваль, який був заснований ще 1999 року. Головною метою цього яскравого фестивалю на Херсонщині являється популяризація мистецтва, ознайомлення активних українських глядачів з найкращими виставами театрів різних міст. Окрім того, такий захід сприяє обміну досвідом між різноманітними творчими колективами, що позитивно впливає на їх розвиток і досягнення.

Коли у місті проходить цей фестиваль, до Херсона з’їжджаються професіонали театральної справи не тільки українські, але й майстри з деяких інших країн. «Мельпомена Таврії» нині є наймасштабнішою театральною подією на півдні.

Президентом фестивалю являється Олександр Книга – художній керівник Херсонського обласного музично-драматичного театру ім. М. Куліша.

Під час фестивалю відбувається презентація різних театральний прем’єр, а спеціальна експертна рада потім аналізує ці всі виступи та визначає кращого режисера, актора, костюм, музичне вирішення тощо.

Якщо поціновувачу мистецтва, фанату творчості не вистачає нових емоцій і подій, то однозначно слід хоча б раз відвідати це театральне свято, яке відбувається у Херсоні. Тоді місто стає справжнім епіцентром натхнення, фантазії та нових, сучасних творчих ідей.

«Чорноморські ігри»

Про цей всеукраїнський благодійний дитячий фестиваль чули всі. Він подарував українській сцені багато нових облич, які здивували своїм талантом і вокальними здібностями. Серед цих людей і Надія Дорофєєва, і Настя Каменських, і Тіна Кароль, і Валерія Фурман, і багато інших.

Фестиваль становить собою масштабну, яскраву подію на Херсонщині, яка складається з вокальних і хореографічних виступів. Захід відбувається у Скадовську – на дитячому курорті державного значення.

«Чорноморські ігри» проходять щороку з 1998 року. У 2020 році фестиваль не відбувся через пандемію. На цей захід до Скадовська з’їжджаються тисячі глядачів.

Головною метою «Чорноморських ігор» є відкриття нових дитячих талантів, їх розвиток. Серед основних завдань, які стоять перед організаторами фестивалю, є: культурне виховання молодого покоління, надання можливості продемонструвати свій талант і здібності всій країні, відзначення кращих вокалістів і танцівників тощо.

Діти, відвідуючи такий масштабний і позитивний захід, отримують купу емоцій, які залишаються з ними надовго. Крім того, що малі глядачі мають змогу насолодитися чарівними виступами, на «Чорноморських іграх» проходять й інші цікаві, розвиваючі заходи. Наприклад, конкурс дитячого малюнка, дитячі дискотеки, змагання на кращу фігуру з піску та багато чого іншого.

«Купальські зорі»

«Купальські зорі» − це також дуже яскравий і цікавий фестиваль Херсонщини, який щорічно проходить у Голій Пристані. Він покликаний заохотити сучасних селян, містян займатися народною творчістю, підтримувати її, не забувати народні традиції та звичаї, розвивати українську національну культуру.

Цей фестиваль включає конкурси різноманітних фольклорних творчих колективів на найкращий купальський обряд, численні виступи хореографічних, вокальних і театральних команд, ансамблів народної пісні.

У ході цього фестивалю відбувається величезна кількість інших подій: карнавальна хода, виставки різної тематики, цікаві майстер-класи, гала-концерт тощо.

На час фестивалю Гола Пристань зустрічає чимало гостей, які приїжджають не лише з області, але й з інших регіонів країни. Тоді там панує надзвичайний святковий настрій, який охоплює кожного, хто там знаходиться.

«Кінокімерія»

І останній фестиваль, який теж відноситься до найяскравіших на Херсонщині, являється «Кінокімерія». Це міжнародний фестиваль аматорського кіно, який збирає у Херсонській області всіх поціновувачів кіномистецтва. Цей захід проводить у ККЗ «Ювілейний».

На фестивалі представляються фільми з різних країн. Це Грузія, Білорусь, Болгарія, США, Канада, Індія, Сербія і багато інших. Фестиваль передбачає багато номінацій – «Кращий аматорський фільм», «Кращий однохвилинний фільм», «Гран-Прі» тощо.

Переможців обирає почесне журі, до якого входять поважні, відомі народні артисти України та представники інших країн. «Кінокімерія» сприяє подальшому розвитку аматорського кіно в Україні та за кордоном, а також підтримці міжнародних зв’язків у визначеному напрямку.  

Таким чином, на Херсонщини проходить щорічно велика кількість різних цікавих, яскравих фестивалів, які зможуть гарантувати відвідувачам шалені емоції та позитив. Активний фестивальний рух добре впливає не лише на економічний, соціальний, культурний розвиток Херсонського краю, але й України. Тому не варто ігнорувати такі масштабні події країни та позбавляти себе свята, яке дарує кожен із вищезазначених фестивалів на Херсонщині.  

Найяскравіші фестивалі Херсонщини

Херсонщина є дивовижним краєм, у якому поєднуються безкрайні степи, чарівні морські простори та ключові історичні місця. Серед очевидних переваг цього південного регіону й унікальна...

Ще один херсонець успішно виступив на шоу “Голос країни”

Херсонці продовжують підкорювати популярне телевізійне шоу "Голос країни". Минулої неділі, 14 лютого, на етапі сліпих прослуховувань успішно проявив себе наш земляк Гліб Пархоменко. Хлопець...