Історія художника з Нової Каховки, який під час окупації став волонтером

Новокаховчанина Максима Кільдерова знають не лише у рідному місті, а й по всій Україні. Своє життя він не уявляє без творчості, а його роботи можна було побачити на популярних всеукраїнських арт-фестивалях «Міцелій» та «Гогольфест». Зараз же, під час окупації рідної Нової Каховки, Максим об’єднався з однодумцями в потужний волонтерський рух, намагаючись допомагати всім, хто цього потребує. Докладніше про це читайте на сайті khersonski.

«Медіа та волонтерська допомога» – потужна зброя

Як згадує Максим, відеозвернення Путіна про «спецоперацію» в ніч проти 24 лютого відібрало у нього сон. Коли ж вдалося поспати кілька годин, до Нової Каховки вже заїхали танки та бронетранспортери із прапорами Російської Федерації.

З перших днів окупації Максим вирішив не мовчати, розповідаючи як городянам, так і всьому світу про ситуацію в рідному населеному пункті. Згодом на зв’язок вийшли однодумці, з якими, об’єднавшись, було створено волонтерський рух.

За словами Кільдерова, інформування новокаховчан про події, що відбуваються, і допомогу тим, хто потребує їжі та ліків, отримали позитивний ефект. По-перше, через брак достовірних даних багато хто впадає в паніку і розпач. Тому головне завдання, на думку художника, є підтримання морального духу його земляків. Не менш важливим заняттям стала волонтерська діяльність: небайдужі люди намагаються допомагати всім, що є можливим.

Спочатку команда волонтерів мала проблеми з пересуванням містом. Адже ту чи іншу допомогу в умовах дислокації російських військових перевозити Новою Каховкою було вкрай небезпечно. Рішення знайшли у домовленості зі священиком місцевої церкви. Він підтримав ідею активістів та погодився здійснювати перевезення на власному мікроавтобусі. У повному оздобленні, з наклейкою червоного хреста на кузові, батюшки пересувалися містом, а за ними – волонтери. Особливо важливо було доставляти людям життєво важливі ліки, що вони просили купити. Також на гемодіаліз у мікроавтобусі священика було доставлено жінку. Якби цього не сталося, через 5 днів вона померла б.

Знаходиться час і на творчість

Зрозуміло, волонтерська діяльність новокаховчан не оминула поля зору російських військових. Через 10 днів, у супроводі збройних силовиків, до них прийшов репортер із відеокамерою та попросив засвідчити, що їхнє місто не бомбять, і ніхто їм не перешкоджає займатися волонтерством. На запитання, чи можуть вони відмовитися від коментарів та отримавши позитивну відповідь, хлопці вирішили нічого не казати. А коли ті пішли, зробили відповідні висновки: їхнє місцеперебування здали.

І хоча більшість вільного часу Максим приділяє волонтерству, є у його графіку час і на творчість. Головне, вважає художник, не сидіти без діла, гарячково дивлячись телевізор: допомагати всім, чим можеш через власні можливості.

Незабаром Кільдеров хоче намалювати велику картину на полотні, яке купив ще до війни. А поки що – поділився фотографією прикрашеного ним підбитого танка з підписом: «Війна війною, а мистецтво – за розкладом».

Херсонський гурт «Степ» подав до суду на екс-нардепа Ляшка через «кабанчика»

Учасники херсонського музичного колективу «Степ» через суд намагаються домогтися справедливості у вигляді відшкодування збитків за порушення авторських прав. Обвинуваченою стороною у цій справі є...

Ще один херсонець успішно виступив на шоу “Голос країни”

Херсонці продовжують підкорювати популярне телевізійне шоу "Голос країни". Минулої неділі, 14 лютого, на етапі сліпих прослуховувань успішно проявив себе наш земляк Гліб Пархоменко. Хлопець...
.