Історія художника з Нової Каховки, який під час окупації став волонтером

Новокаховчанина Максима Кільдерова знають не лише у рідному місті, а й по всій Україні. Своє життя він не уявляє без творчості, а його роботи можна було побачити на популярних всеукраїнських арт-фестивалях «Міцелій» та «Гогольфест». Зараз же, під час окупації рідної Нової Каховки, Максим об’єднався з однодумцями в потужний волонтерський рух, намагаючись допомагати всім, хто цього потребує. Докладніше про це читайте на сайті khersonski.

«Медіа та волонтерська допомога» – потужна зброя

Як згадує Максим, відеозвернення Путіна про «спецоперацію» в ніч проти 24 лютого відібрало у нього сон. Коли ж вдалося поспати кілька годин, до Нової Каховки вже заїхали танки та бронетранспортери із прапорами Російської Федерації.

З перших днів окупації Максим вирішив не мовчати, розповідаючи як городянам, так і всьому світу про ситуацію в рідному населеному пункті. Згодом на зв’язок вийшли однодумці, з якими, об’єднавшись, було створено волонтерський рух.

За словами Кільдерова, інформування новокаховчан про події, що відбуваються, і допомогу тим, хто потребує їжі та ліків, отримали позитивний ефект. По-перше, через брак достовірних даних багато хто впадає в паніку і розпач. Тому головне завдання, на думку художника, є підтримання морального духу його земляків. Не менш важливим заняттям стала волонтерська діяльність: небайдужі люди намагаються допомагати всім, що є можливим.

Спочатку команда волонтерів мала проблеми з пересуванням містом. Адже ту чи іншу допомогу в умовах дислокації російських військових перевозити Новою Каховкою було вкрай небезпечно. Рішення знайшли у домовленості зі священиком місцевої церкви. Він підтримав ідею активістів та погодився здійснювати перевезення на власному мікроавтобусі. У повному оздобленні, з наклейкою червоного хреста на кузові, батюшки пересувалися містом, а за ними – волонтери. Особливо важливо було доставляти людям життєво важливі ліки, що вони просили купити. Також на гемодіаліз у мікроавтобусі священика було доставлено жінку. Якби цього не сталося, через 5 днів вона померла б.

Знаходиться час і на творчість

Зрозуміло, волонтерська діяльність новокаховчан не оминула поля зору російських військових. Через 10 днів, у супроводі збройних силовиків, до них прийшов репортер із відеокамерою та попросив засвідчити, що їхнє місто не бомбять, і ніхто їм не перешкоджає займатися волонтерством. На запитання, чи можуть вони відмовитися від коментарів та отримавши позитивну відповідь, хлопці вирішили нічого не казати. А коли ті пішли, зробили відповідні висновки: їхнє місцеперебування здали.

І хоча більшість вільного часу Максим приділяє волонтерству, є у його графіку час і на творчість. Головне, вважає художник, не сидіти без діла, гарячково дивлячись телевізор: допомагати всім, чим можеш через власні можливості.

Незабаром Кільдеров хоче намалювати велику картину на полотні, яке купив ще до війни. А поки що – поділився фотографією прикрашеного ним підбитого танка з підписом: «Війна війною, а мистецтво – за розкладом».

Історія художника з Нової Каховки, який під час окупації став волонтером

Новокаховчанина Максима Кільдерова знають не лише у рідному місті, а й по всій Україні. Своє життя він не уявляє без творчості, а його роботи...

Найяскравіші фестивалі Херсонщини

Херсонщина є дивовижним краєм, у якому поєднуються безкрайні степи, чарівні морські простори та ключові історичні місця. Серед очевидних переваг цього південного регіону й унікальна...